Yhteishaussa 2020 opiskelijoiksi valitut

Julkaisemme yhteishaussa 2020 Perho Liiketalousopistoon ravintola- matkailu- ja liiketoiminnan alojen sekä Urhea-linjojen opiskelijoiksi valittujen ja julkaisuluvan antaneiden nimet.

Yhteishaussa 2020 opiskelijoiksi valitut

Uusien perhololaisten opinnot alkavat to 13. elokuuta – nähdään!

Yhteishaussa 2020 Perho Liiketalousopistoon opiskelijoiksi valitut

Jokainen opiskelijaksi valittu saa to 11.6. postitetut ohjeet opiskelupaikan vastaanottamiseen.


Tervetuloa aloittamaan opinnot elokuussa, uusi #perholainen!

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Kaksoistutkintoon myös valituille ilmoitamme heinäkuun aikana sähköpostitse.

Alhojärvi, Milton Antero
Avetisjan, Toni Gabriel
Batsko, Kristiina
Bhuiyan, Sofia Katariina
Blomerus, Rosita Elisabet
Brax, Oliwer Elias
Cader, Shaik Shalman Shameer
Cheruiyot, Blaise Israel
Dyson, Christian Matias
Ellonen, Liisa-Lotta
Garcia, Moritz Miro Santiago
Grishunin, Vadim Valerjevich
Haapasalo, Veikko Ilmari
Haili, Jiri Urho Aleksanteri
Hakanen, Leo Pietari Harrinpoika
Halmelahti, Unni Sihvi Ulla
Happonen, Christel Cecilié
Hartwall, Hemmo Jean Johan
Heininen, Siiri Karoliina
Heiskanen, Samu Robert Matias
Hellemaa, Altti Alvar Jukanpoika
Hentunen, Emma Johanna
Hietanen, Veera Karoliina
Hipari, Nicklas Daniel Kalervo
Hjelt, Janis Jessi Julie
Horila, Aleksi Pekka Tapio
Hänninen, Emma Katriina
Jerohhin, Alexandra
Järvinen, Nico Valtteri
Kangas, Eemil Olavi Johannes
Kantha, Pornwanat
Kapper, Sandra Sofie Stauning
Karinen, Maija Valpuri
Karjalainen, Leevi Eero Kalevi
Kauppinen, Mikko Eelis Olavi
Kavasto, Ines Maria
Kilpeläinen, Iina Johanna Eveliina
Koskinen, Tomas Timoteus
Koutelo, Joel Matias
Kumpulainen, Iiris Mariaana
Kurki, Albert Mikael
Kurki, Siru Odessa Irinja
Kurki, Tuukka Sisu Samuel
Laajanen, Rasmus Eemil
Laajarinne, Varpu Katariina
Laanemäe, Kaisa Johanna
Laine, Mila Ilona
Lappalainen, Neea Mari
Lehmuskoski, Saku Petteri
Lehto, Joanna Alexandra
Leino, Janna Tuulia
Leppänen, Emmi Mikaela
Lumikangas, Eero Ilmari
Luther, Eila-Tarja
Lääperi, Linda Elisabeth
Majantie, Carlos Kristian
Majuri, Aleksi Eemil
Malmo, Sivert Alexander
Markkula, Kiia Kristiina
Mutenia, Aliisa Inkaliina
Myller, Luka Kasper Matias
Nevalainen, Alicia Maria Christine
Nguyen, Dang Peter
Nieminen, Jami Tapio
Nätti, Maija Maria
Ogloblina, Anna
Omar, Elias
Otsus, Margit
Parrilla, Hilma Maria
Pelin, Minttu Kristiina
Pereläinen, Linnea
Petenberg, German
Piiroinen, Pinja Kristiina
Pistool, Sami Kristian
Pitkänen, Mirka Marianne Christine
Pulliainen, Jenni Johanna
Puoliväli, Arttu Tapani
Rajaharju, Kiira Maria Aleksandra
Rito, Nicholas Richard
Roiko, Rasmus Artturi
Roostar, Deana Ninele
Roponen, Matias Mikael
Ruotsalainen, Tiiu Julia
Räsänen, Jenna Rosa Julianna
Rönnberg, Tinja Maria
Salaste, Sonja Esteri
Salih, Mohaemin Tawfeq Salih
Salmenoja, Sofi Silja Matilda
Salonen, Iines Aino Amanda
Salovaara, Oona Anniina
Sarajisto, Lumi Matilda
Saraniemi, Leo Aleksi
Sarkkinen, Joa Axel
Savolainen, Emma Vilhelmiina
Savolainen, Sini Sofia
Seppä, Elise Adele
Sirenius, Pauli Antero
Sirkkunen, Juulia Aleksandra
Soiluva, Toni Aaron
Stedt, Eemeli Lauri Johannes
Sten, Leea Johanna
Suo-Anttila, Daniel Marko Mikael
Tavi, Verneri Jukka Tapio
Torsti, Alli Kamomilla
Vainer, Danyel
Westerlund, Ida Milla Julia
Viljola, Matias Metin
Vrabi, Kristian Filip
Väisänen, Jaro-Joel Erik
Välimäki, Emma Susanna Emilia
Yenjai, Raksa
Åberg, Teo Eelis
Ärlig, Kristian Mikael

Hyväksytyistä 17 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).

Matkailualan perustutkinto

Matkailualan perustutkinto

Abdi, Nimo Mohamed
Abdulahi, Maryama Mahamed
Ahmad, Habil
Bhattarai, Brinda
Burov Roberts, Simeon Onni Aleksandrovich
Garcia, Iris Frida Sofia
Hagelin, Anna Sofia
Jaatinen, Oona Kristiina
Kalatie, Sara Jasmin
Kekäläinen, Saara Helmi Katriina
Kenk, Marjette
Kukushkin, Vladimir
Lipponen, Noora Jemina
Malinen, Jenna Julia
Nurmi, Venla Maria
Oksanen, Aune Juljana
Piil, Iida-Juulia Mikaeela
Pikanen, Viivi Ida-Vilhelmiina
Riionheimo, Iina Sofia
Romppainen, Janette Yolanda
Saaranluoma, Fanni Maria
Sehovic, Sarah
Still, Sarah Nicole Martha
Toijonen, Minttu Emilia
Vlachos, Athena Nefeli
Vuorenmaa, Taika Anni Karoliina

Hyväksytyistä kaksi ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).

Liiketoiminnan perustutkinto

Liiketoiminnan perustutkinto

Liiketoiminnan kaksoistutkintoon myös valituille ilmoitamme heinäkuun aikana sähköpostitse.

Aalto, Emma Elisabeth
Abukar, Amran
Abukar, Dahir Hassan
Ahopelto, Juuso Ilmari
Ali Husein, Mahamoud
Ali, Abdirahman Mohamed Shariif
Ali, Hassan
Ali, Hussein
Al-Rubeiyi, Abdallah Wahab Najim
Arakivi, Saga Belinda
Asikainen, Joona Juhani Kristian
Assehnoun, Hamza-Lahcen
Backman, Hanna Maria
Bekkouche, Ismail
Burton, Samuel Lee Marcus
Eränkö, Mitro Max Matias
Fjäder, Altti Paul Aleksi
Hack, Leevi Olavi Antero
Hatami, Ashkan
Hayes, Dylan Amoateng
Heikkuri, Miro Matias Olavi
Heinimäki, Matti Sakari
Helaakoski, Jimi Juha
Hidén, Tiitus Kristian Mikael
Hietala, Enni Johanna
Hokkanen, Miro Valtteri
Holmberg, Daniel Kenneth
Hyppönen, Nikita
Hyvärinen, Anniina Sofia
Hyvärinen, Ninive Roosi-Maria Katriina
Hämäläinen, Tatu Topias
Häyry, Joona Hermanni
Ijäs, Elmeri Johannes
Inoranta, Matias Mikael
Jansson, Jesse Joel Christer
Jaswal, Arshdeep Singh
Jokela, Oscar Väinö Tapani
Joutkoski, Panu Petteri
Julas, Asma
Juvonen, Jaro Aaron
Jääskeläinen, Kai Margus
Kajanne, Juho Ilmari
Kanerva, Jasper Matias
Kankaanpää, Luca Daniel
Kantokoski, Karri Timo Johannes
Karujärvi, Veikka Viktor
Kasongo, Wendy Kanam
Kettunen, Jere Petteri
Knuutila, Taika Tuulia
Korhonen, Netta Katariina
Korhonen, Tuukka Kasperi
Koro, Olga Emilia
Kosonen, Casper Daniel
Kumar, Gerli
Kumpulainen, Sara Emilia
Kuopio, Joona Oskari
Kärkkäinen, Leevi Petteri
Kärsämä, Iiro Oskari
Laine, Vili Elmeri
Laïssaoui, Jonathan Karim
Lehtoranta, Julian Erik Oliver
Lind, Simphiwe Anna Sofia
Lindholm, Max Rudolf
Lindström, Niklas Juhani
Linna, Jesse Joonas Antero
Linnala, Vilma Ilona
Lipasti, Tatu Matti Edvard
Lönnqvist, Oona Maria
Mahamed, Ali Abdukadir
Makengo, Shadrak Emile
Malinen, Martin Einari
Martin, Ada Mariia
Mas, Leo Daniel Oscar
Mehtonen, Heini Tiina Johanna
Mekong, Aava Ilona Bitcheke
Minkinen, Kenneth Eerik
Mohamed, Yasmin Jama
Mohamud, Luqmaan Ali Hassan
Mustanen, Niko
Mustonen, Nea Maria Eveliina
Muukkonen, Vinsent Vilho Vilrik
Myllylä, Markus Tapani
Mäkinen, Arttu Iisakki
Ndaziramiye, Ngabo
Niemeläinen, Santtu Aukusti
Noiva, Nestor Bruno
Nokelainen, Luka Evert Topias
Nummelin, Minea Madlene
Nuora, Maria Rosa Olivia
Nuut, Cätriin
Nyholm, Lenni Jose Julius
Oravainen, Lassi Erik Samuel
Pallonen, Janne Heikki
Parkkinen, Rasmus Oliver
Pihlström, Anna Alexandra
Piiroinen, Oskari Onni Mikael
Piispa, Kristian Valentin Antonio
Pirkkalainen, Veeti Verneri
Qaadoun, Firdaws
Raekivi, Rasmus Otto Ilmari
Raitanen, Jami Petri Matias
Reis, Teodor Taavi Benjamin
Roine, Santeri Mikael
Roth, Andreas
Rusi, Matias
Räsänen, Sara Sofia
Saarelma, Patrik Eemil Nikolai
Saksa, Elias Oliver
Salo, Atte Mikael
Sawiris, Antoni Joonatan
Sburatura, Ioana Lumi Elena
Sfishta, Adonis
Siikala, Valtteri Lauri Oskari
Simonen, Joel Matias Olavi
Sirkin, Ilja
Sirpoma, Kiia Patricia
Small, Lauri Oliver
Someristo, Eetu Eemeli Juhani
Sommelo, Antti Kalevi
Sopanen, Mikko Jaakko Matias
Suikkanen, Essi Marianne
Suomela, Siiri Isabella
Teräs, Ronja Alina
Tilander, Nuutti Juhani
Torppa, Nico Viljami
Tovstonog, Anastasia
Uzunov, Samuil Ventsislavov
Vainikainen, Samuli Valtteri
Vainio, Sini Hanna Maria
Virtanen, Essi-Birgitta
Wright, Sofi Alisa
Väisänen, Otso Paavali
Yasin, Sharif Mohammad
Österlund, Miro Eskil

Hyväksytyistä 26 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).

 

Urhea-linjan valinnat

> katso yllä liiketoiminnan perustutkintoon hyväksytyt

Liiketoiminnan perustutkintoon hyväksyttyjen listassa mukana ovat myös Urhea-linjalle Malmin kampukselle valmennus- tai haastajaurheilijana valitut sekä Sporttikaksari-kaksoistutkintoon valitut (@ Mäkelänrinteen lukio), jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Urhea-linjan valinnoista ilmoitamme tarkemmin henkilökohtaisesti to 11.6.2020 aikana sähköpostitse.

Urhea-linjaan liittyvät tiedustelut:

Tuuli Merikoski, koulutuspäällikkö
0400 711 728
tuuli.merikoski (at) perho.fi

Tuuli on tavoitettavissa puhelimitse to 11.6.2020 klo 10–18 ja ma 15.6. klo 10–12.


Lisätiedot – yhteishaussa 2020 opiskelijoiksi valitut

  • Uusien opiskelijoiden lukuvuosi 2020–2021 alkaa to 13.8.2020.
  • Matkailualan ja liiketoiminnan peruskoulupohjaisten opintojen alussa tarvittavat oppikirjat ja -materiaalit löydät täältä >>

Jos et tullut valituksi suoraan yhteishaussa, voit hakea meille jatkuvassa haussa.