Late Afternoon Tea opinto-ohjaajille

Ajankohtaista ammatillisista koulutuksista peruskoulujen ja lukioiden opinto-ohjaajille

Aika

Tiistai 2.12.2025 klo 16.30-18.30

Paikka

Perho Liiketalousopisto, Töölön kampus
Perhonkatu 11, Helsinki
Ravintola Perhon kabinetit

Tervetuloa mukaan Late Afternoon Tea -tilaisuuteen, jossa peruskoulujen ja lukioiden opinto-ohjaajat pääsevät päivittämään tietämystään Perhon ravintola-, matkailu- ja liiketoiminnan perustutkinnoista sekä tavoitteellisesti urheileville nuorille suunnatusta ammatillisesta koulutuksesta.

Saat tuoreet kuulumiset kaikkien koulutusalojemme hakukohteista yhteishaussa ja jatkuvassa haussa, koulutusten sisällöistä ja siitä, millaisia taitoja opiskelijamme hankkivat meillä työelämää varten.

Myöhäisen iltapäivän kruunaavat laadukkaat ja herkulliset suolaiset ja makeat, joista pääset nauttimaan yhdessä opokollegoittesi kanssa.

Late afternoon tea leivonnaisia kolmikerrosvadilla.

Ohjelma – Late Afternoon Tea

16.40
Kupliva iltapäivän avaus, apulaisrehtori Katriina Salmikuukka

16.50
Opinto-ohjaajien puheenvuorot

17.20
Herkuttelua perinteiseen late afternoon tea -tyyliin, vapaata yhdessäoloa opojen kesken ja juttelua ajankohtaisista asioista

18.30
Hyvää syksyä kaikille!

Ilmoittautuminen

Ilmoittaudu viimeistään 25.11. Late Afternoon Tea -tilaisuuteen tästä

Huomioithan, että ilmoittautuminen on sitova. Mikäli et pääse paikalla, peruutathan paikkasi hyvissä ajoin.

Lisätietoja

  • Karoliina Karusuo

    koulu- ja hakumarkkinoinnin koordinaattori 040 774 7493