Artikkelit

AJANKOHTAISTA-ARKISTO

Sustainable cooking for the planet'iläiset Bilbaossa

Yhteishaun opiskelijavalinnat 12.8.2019 alkaviin perustutkintoihin

Sporttia ja bisnestä -seminaarista hyvät eväät opiskelijoille


Julkaisemme vain julkaisuluvan antaneiden nimet. Lähetämme kaikille yhteishaussa opiskelijaksi hyväksytyille hyväksymiskirjeen, joka postitetaan to 13.–pe 14.6.2019.

Opiskelupaikka pitää ottaa vastaan viimeistään to 27.6.2019 hyväksymiskirjeen ohjeen mukaisesti. Myös todistuskopiot on toimitettava Perho Liiketalousopistoon.

Kaksoistutkintojen opiskelijavalinnat

Opiskelijavalinnan tulos ravintola- ja cateringalan sekä liiketoiminnan kaksoitutkintoihin (yhdistelmätutkinto) ilmoitetaan todistusten tarkistuksen jälkeen kirjeitse heinäkuun aikana.

Matkailualan perustutkinnon peruskoulupohjainen koulutus toteutetaan vain kaksoistutkintoa.

Urheilulinjat

Liiketoiminnan perustutkinnon Sporttikaksari-kaksoistutkintoon ja liiketoiminnan urheilulinjalle (urheiluakatemia) Malmille nimensä julkaisuluvan antaneet valitut ovat mukana ”Liiketoiminnan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus” -listassa (ks. alla).

Opiskelijaksi valinnasta ilmoitetaan sähköpostitse viimeistään pe 14.6.2019.

Urheilulinjoihin liittyvät tiedustelut:

tuuli.merikoski (at) perho.fi
0400 711728

Yhteishaun 2019 opiskelijavalinnat

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Alastalo, Eemil Aleksanteri
Andronenkova, Marta
Asp, Micaela Alexandra
Cahill, Tara Maija
Chow, Long Hei
Ekblad, Olli Jouko Antero
Elmi, Elmi Abdulwahid Jama
Eloranta, Julia Marianne Elisabet
Eltai, Omar Khatab Mahmood
Fajardo, Aira Grace
Farrah, Jamaal Abdibarik
Florin, Diana Elisabeth
Fomin, Valtteri Marko Petteri
Friman, Mikael Pekka Kalervo
Galicia, John Leo
Greenhill, Freija Mirjam
Grönholm, Alex Edvard Oskar
Haanpää, Leo Lauri Siwat
Halme, Eetu Tapio
Halmet, Oliver Sakari Matias
Harju, Ronja Ella Maria
Heiskanen, Lotta Maaria
Himonas, Viktor
Hirvonen, Rohat-Sebastian
Huusko, Frans Aaro Oskari
Hänninen, Heidi Marjatta
Ikonen, Eliel Erkki Johannes
Jama, Fahima Hussein
Jerohhin, Pavel
Jääskeläinen, Oliver Toivo Johannes
Kailokari, Leo Sirasak
Kaislasuo, Anni Elina
Kero, Heidi Angell Emilia
Kiiskinen, Mia Anni Eveliina
Kinnunen, Karla Sisko Maria
Kivelä, Sami Maunu
Klutse, Claudette Osah
Kokko, Markus Martti Robert
Kortelainen, Efe Daniel Ilmari
Koskinen, Senni Helena
Kudryavtseva, Varvara
Kuittinen, Tessa Erika
Kulmala, Leevi Joonatan
Laakkonen, Patricia Saranchana
Lahti-Nuuttila, Andrew Esko Juhani
Lammi, Anna Katarina Alexandra
Lehmijoki, Luca Juho Johannes
Lehtinen, Aapo Petteri Johannes
Lehtinen, Jade Jasmin Joanna
Lehtinen, Leo Pessi
Lieu, Thuy Phuong Vy
Liljeström, Sara Susanne
Makkonen, Tino Mauno Tapio
Mampouya Moungourou, Edwa Ghismar
Martinoff, Elias Anthrea
Mecucci, Julia Amelie
Mendolin, Esa Lauri Juhani
Minkkinen, Kristian Tapio Anton
Mustalammi, Saara Elisabet
Mustonen, Maria Emilia
Myllylä, Laura Johanna
Mäkinen, Samuel Severi
Narvio, Santeri Rasmus Julius
Naumanen, Elijah
Nduwuaku, Daniel Ezenwa
Nevalainen, Amanda Maria Katariina
Niemelä, Juuso Juancho Erik
Nieminen, Jami Tapio
Nikula, Henna Katariina
Okkonen, Nea Matilda
Pajarinen, Veeti Daniel
Peltola, Maija Helena
Peltonen, Melina Emilia
Pesu, Julius Mikael
Piekkala, Jimi Joonatan
Pikkumäki, Ville Valtteri
Pistool, Samu Sebastian
Poikela, Ville Matti Tapani
Pukonen, Miila Eeva Eerika
Puurula, Roni Rasmus
Pättiniemi, Linnea Tuulikki
Raita, Markus Juhani Valtteri
Raudsepp, Caroli
Renlund, Silva Katriina Aurora
Roberts, Emilio Nana
Saarinen, Pinja Maria
Sallinen, Aki Taito
Salminen, Samuel Oliver
Salokannel, Ruusu Elviira
Sarsama, Saga Alfina
Sassi, Sara Eveliina
Skyttén, Jami Johannes Antero
Softic, Edvin
Suhonen, Samu Valtteri
Tideman, Maija Liisa Daniela
Tolvanen, Aku Anton Sakari
Trieu, Gia Long
Turner, Markus McRae
Ugartechea, Eden Aino
Wahlstedt, Max Helmer
Walldén, Katariina Tilda Maria
Vapola, Jim Mainio
Wasén, Hans Remus Samuel
Verho, Laura-Anetta
Veske, Kaarel
Whelan, Maria Monica
Wikberg, Tia Sofia
Wilkman, Alexandra Tua Cecilia
Vinni, Getrin
Virtanen, Oona Marjatta
Visuri, Milja Emilia
Vitiello, Alma Antonietta
Vornila, Matias Verneri
Voutilainen, Vanessa Aleksandra
Östman, Oliver Samuel

Hyväksytyistä 15 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).

Tervetuloa tutustumaan Perho Liiketalousopiston ravintola-alan oppimisympäristöön Töölön kampukselle viikolla 25!

Voit tulla ottamaan opiskelupaikan vastaan paikan päälle, jolloin pääset tapaamaan opoa sekä muuta henkilökuntaa.

Ota mukaan todistuksesi ja tule Perhon Proffaan, Perhokatu 10:

  • ma 17.6. klo 14–18
  • ti 18.6. klo 8–12

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ylioppilaspohjainen 

Ahti, Outi Marita
Erkkilä, Jouni Eemil
Leppänen, Tuukka Joel Sakari
Lindberg, Reetta Rosanna
Morén, Einari Väinö Valentin
Nuotio, Senna Emilia Ilta
Salminen, Viviane Yvonne
Takkinen, Jimi Henrik

Hyväksytyistä kaksi ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).

Tervetuloa tutustumaan Perhon ravintola-alan oppimisympäristöön Töölön kampukselle viikolla 25!

Voit tulla ottamaan opiskelupaikan vastaan paikan päälle, jolloin pääset tapaamaan opoa sekä muuta henkilökuntaa.

Ota mukaan todistuksesi ja tule Perhon Proffaan, Perhokatu 10:

  • ma 17.6. klo 14–18
  • ti 18.6. klo 8–12

Matkailualan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Matkailualan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Ahlström, Manta Ellen Aleksandra
Ahmed, Dahir Abdinoor
Assefa, Elia Nagawo
Berg, Jesse Benjamin Mikael
Haidari, Faramarz
Harras, Anna Kukka Maria
Itthikun, Sirinthip
Lappalainen, Anni Olivia
Laur, Elisabeth
Louekari, Johnny Sebastian
Matilainen, Mariel Aada Lucia
Määttä, Sointu Kirsikka
Namrood, Mathilda Elisabeth
Okuogume, Sanni Ndidi
Penttilä, Emma Elwyra
Piirainen, Noora Kaarina
Silmujärvi, Linda Mariia
Takalo, Mira Julia
Thongyem, Panadda
Untamo, Helmi Lotta Carolina
Zaychenko, Anna

Hyväksytyistä seitsemän ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Matkailualan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Matkailualan perustutkinto, ylioppilaspohjainen 

Hakulinen, Noora Eveliina
Koskimäki, Jasmin Julia
Owenvbiugie, Paige
Pirttioja, Joanna Emilia
Saarela, Emmi Juulia

Hyväksytyistä viisi ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Liiketoiminnan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Liiketoiminnan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Tällä listalla mukana myös Sporttikaksari-kaksoistutkintoon ja liiketoiminnan urheilulinjalle (urheiluakatemia) valitut.

Abdi, Abdishakuur Elmi
Adam, Latifa Adina Mariam
Ahmed, Sabrin Abririzak
Ahtela, Jemina Juulia Amanda
Albrant, Triinu
Ali, Fadumo Abuukar
Bouchia, Daniel Lunis
Danishevski, Kristian Aleksi
Etelätalo, Enni Annika
Farah, Abdihakim Abdullahi Mahamud
Flytström, Jasmin Annika
Flytström, Lauri Kaj Richard
Hakomäki, Eetu Akseli
Hassan, Abdullahi Abdulkadir
Heikkilä, Miro Mikael
Heininen, Ella Vivian
Hietamies, Roosa-Maria Jannika
Hindrell, Jenni Maria
Hirvonen, Annie Aleksandra
Hirvonen, Elias Perttu Juhani
Huhtamo, Pertti Elias
Ismail, Diako Farhang
Isomäki, Riku Valtteri Matias
Jama, Salima Mohamud Hussein
Jõhvik, Lisette
Jokiniemi, Niklas Aleksi
Jormakka, Seela Siiri Sofia
Jämsä, Joni Mikael
Kaita, Janette Carolina
Kemppainen, Siiri Sofia
Koivuluoma, Kiia Marianne
Kokko, Vili-Emil Ramses
Kopra, Helmi Aino Sofia
Korhonen, Elias Algot
Kortelainen, Suvi Sade
Kostamoinen, Oona Kristiina
Kuisma, Aaro Samuel
Lahtela, Paavo Elias
Lappeteläinen, Otso Elmeri
Lassoued, Mohamed Ben Noreddine
Latief, Aleksi Aaron
Lehto, Eelis Volmari
Leinonen, Joona Juhani
Leppänen, Onni Nooa Oliver
Liivalahti, Tinka Maria
Lindholm, Markus Karl Jalmar
Linnonmaa, Eetu Lauri
Lintusalo, Jere Juhani
Luomanen, Lotta Zaida Kaarina
Luume, Nea Olivia
Lyytikäinen, Erika Emilia
Lyytikäinen, Jarkko Kalevi
Lönnberg, Emma Ilona
Malm, Ella Aino Maria
Ménesi, Márk
Meritähti, Samo Oskari Johannes
Miekka, Nikita-Niklas
Miftari, Arjeta
Mohamed, Habon Saleban
Mohamud, Hafsa Abdi
Mononen, Veeti Jaakko
Muhonen, Jenni Maria
Mutikainen, Juuli Alma Eleonoora
Määttä, Mimmi Inkeri
Nevalainen, Karla Kianna
Nevalainen, Romy Rasimus Nikonpoika
Nguyen, Quang Hieu Harry
Nieminen, Rasmus Peetu Eemeli
Nkeonyeala, David Jonatan
Nyberg, Meri-Tuulia Tarina Katariina
Õispuu, Sander
Ojala, Jenna Emilia
Orava, Juuso Oskari
Otewa, Colin Eero Jakoyo
Palvanen, Aapo Villehart
Pauanne, Jasmin Ada Maria
Peltola, Aure Halla Mariana
Petsola, Roni Patrik
Piiparinen, Teemu Tapani
Pitkänen, Juho Henrik
Pohjalainen, Ella Pepita
Pyhälä, Joonas Kristian
Rahman, Valerija
Rissanen, Vilma Amanda
Romppainen, Lauri Eemil
Ruotsalainen, Marissa Mikaela
Sakah, Elias Elbachir
Salminen, Lotta Hannele
Salminen, Matias Juhani
Salminen, Nella Eveliina
Salo, Noora Marjaana
Sandvik, Viljam Mika Fredrik
Saukkonen, Essi Noora
Selonen, Tilda Huanhao Johanna
Seppälä, Sinna Anniina
Sharifi, Moslem
Silverio, Deni Samuel
Soikkeli, Ilmari Kalevi
Sõmer, Randel
Sotti, Elias Reino Juhani
Soukka, Athina Nicola Isabel
Soylu, Sema Helena
Strandberg, Anna Alexandra
Surenkin, Petrus Alexander
Takanen, Rony Samuel
Tasavuori, Patrik Elias Ilmari
Taskinen, Miika Juhani
Tate, Lara Susanna
Tenho, Peter Sakari
Tirronen, Elias Veikka Kristian
Tirronen, Joni Henri Oskari
Tuominen, Milo Pentti Valfrid
Turtia, Nicklas Christian
Tykkyläinen, Aku Tapio
Urjansson, Sonja Isabel
Wacklin, Elmeri Edvard
Valta, Arttu Verneri
Vapaatalo, Eppu Joakim
Weckström, Patrick Luca Sebastian
Velasquez, Fidel Evandro
Viittanen, Waltteri Hugo
Väljä, Vilma Ellinoora
Väre, Lotta Astrid

Hyväksytyistä 17 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Liiketoiminnan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Liiketoiminnan perustutkinto, ylioppilaspohjainen

Karvonen, Joona Mikael
Sertti, Lauri Aleksi
Tirkkonen, Tiina Erika Henrietta

Hyväksytyistä kaksi ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Tervetuloa opiskelemaan Perho Liiketalousopistoon!

Lisätiedot

hakutoimisto (at) perho.fi
+358 (0)9 350 9210

Opinto- ja hakupalveluiden kesän 2019 palveluajat Malmin kampuksella

  • 3.6–12.7. ma–pe klo 9.30–13
  • kiinni ma 8.–ti 23.7.

Tule siksi, mikä haluat olla. #perholainen

#perholainen

Valmistujaisjuhla 31.5.2019

Valmistujaisjuhla 31.5.2019!


Perho Liiketalousopiston ravintola-, matkailu- ja liiketoiminnan uusien osaajien kevään valmistujaisjuhlaa vietetään pe 31. toukokuuta molemmilla kampuksilla. 

Myös perustutkinnon kaksoistutkintona suorittaneiden ylioppilaslakitus ja ylioppilaaksi julistaminen tapahtuvat samassa tilaisuudessa.

Tervetuloa!

Valmistujaisjuhla 31.5.2019!

Onnittelut uusille osaajille!

Matkailu- ja liiketoiminnan alojen valmistujaisjuhla

Malmin kampus klo 12

paikka: liikuntakeskus Helmi Center, Latokartanontie 12 (käynti Perho Liiketalousopiston pääovesta)

Lisätiedot

Satu Sandman, koulutusalajohtaja, matkailuala
040 775 3266
satu.sandman (at) perho.fi

Katriina Klén, koulutusalajohtaja, liiketoiminta
050 366 6711
katriina.klen (at) perho.fi


Ravintola-alan valmistujaisjuhla

Töölön kampus klo 9

paikka: Temppeliaukion kirkko, Lutherinkatu 3

Lisätiedot

Marja Hemmi, koulutusalajohtaja, ravintola-ala
040 480 5577
marja.hemmi (at) perho.fi


Tule siksi, mikä haluat olla. #perholainen

 

Ammatillinen tutkinto / ylioppilastutkinto / lukion päättötodistus yhdistelmätutkintona

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019


Penkinpainajaiset neljästoista toista 2019

Malmin kampuksen matkailu- ja liiketoiminnan alojen sekä huippu-urheilun abit!

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto


Töölön kampuksen ravintola-alan abit!



 


Talvitanssiaiset eli wanhojentanssit viidestoista toista 2019

Ravintola-, matkailu- ja liiketoiminnan alojen sekä huippu-urheilun talon vanhat!

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto

Penkkarit & Wanhojentanssit 2019 Perho Liiketalousopisto

Tule siksi, mikä haluat olla.

 

Perho Liiketaloustopiston avoimet ovet 2019

Perho Liiketalousopiston avoimet ovet 2019

Perho Liiketalousopiston avoimet ovet 2019


Avoimet ovet ma 21.1. Töölön kampuksella

Esittelyssä ravintola- ja catering-ala


Avoimet ovet ke 23.1. Malmin kampuksella

Esittelyssä matkailu- ja liiketoiminnan alat sekä huippu-urheilu


Tule siksi, mikä haluat olla.

Valintojen vapaus alkaa koulutuksesta!

Avoimet ovet ma 21.1.2019 – ravintola-alan opinnot


Tavataan taas avoimien ovien päivänä Töölön kampuksella ma 21.1.2019 klo 10-16

Perhonkatu 11, 00100 Helsinki

Tule yksin tai ryhmän mukana. 

Haluatko tulla tutoreiden seuraan opastetulle kierrokselle? Klikkaa painiketta ja valitse sinulle sopiva kellonaika.

Tervetuloa tutustumaan ravintola-alan opintoihin!

Opiskelupaikka ravintola- ja cateringalalta: kokki tai tarjoilija

• tarjoilijaksi peruskoulupohjaisilla opinnoilla
• kokiksi peruskoulu- tai lukiopohjaisilla opinnoilla
• kokiksi, lukion opinnot ja/tai ylioppilaaksi yhdistelmätutkinnolla (kaksoistutkinto). Lukio-opinnot suoritetaan Eiran aikuislukiossa.

Avoimet ovet ohjelma
Opon ja tutoreiden info-kahvila!
Kansainvälinen opiskelijavaihto
Opiskelijoiden valmistamia herkkuja opetuskeittiöissä
Asiakaspalvelutyö opetusbaarissa – juomat ja juomasekoitukset
Katettuja pöytiä
Virtuaaliset oppimisympäristöt
Kestävä kehitys ravintola-alan opinnoissa: Green City Farm, Perhon hunaja, Portaat Luomuun ja Joutsenmerkki
Yrittäjyysopinnot Perhon Ruokarekassa

#tulesiksimikähaluatolla #perholainen

Asiakaspalvelun osaamisala: tarjoilija >>
Ruokapalvelun osaamisala: kokki, myös kaksoistutkinto >>
Jäitkö ilman opiskelupaikkaa? >>
Tammikuussa 9.1.2019 alkava ravintola-ja catering-alan koulutus >>
Yhteishaku 19.2.-12.3. 2019 >>
Vocational upper secondary qualification in Restaurant and Catering Services, Cook -haku 2.2.-31.3.2019 >>

Lisätiedot

Päivi Kaksonen, opinto-ohjaaja, ravintola-ala
040 480 5511
paivi.kaksonen (at) perho.fi

Onnittelut tänään valmistuneille #perholainen

Onnittelut tänään valmistuneille #perholainen


Matkailualan ja liiketoiminnan uusien osaajien valmistujaisjuhlaa viettiin Perho Liiketalousopiston Malmin kampuksella to 20.12. >> puolelta päivin.

Onnittelut valmistuneille!

Onnittelut tänään valmistuneille #perholainen

Tule siksi, mikä haluat olla.

Pitäkää itsestänne ja osaamisestanne hyvää huolta!

 

Yhteishaku & jatkuva haku

Yhteishaun opiskelijavalinnat 13.8.2018 alkaviin perustutkintoihin

Sporttia ja bisnestä -seminaarista hyvät eväät opiskelijoille


Julkaisemme vain julkaisuluvan antaneiden nimet. Lähetämme kaikille yhteishaussa opiskelijaksi hyväksytyille hyväksymiskirjeen, joka postitetaan to 13.–pe 14.6.2018.

Opiskelupaikka pitää ottaa vastaan viimeistään to 28.6.2018 klo 18 mennessä hyväksymiskirjeen ohjeen mukaisesti. Myös todistuskopiot on toimitettava Perho Liiketalousopistoon.

Yhdistelmätutkintojen opiskelijavalinnat

Opiskelijavalinnan tulos ravintola- ja cateringalan sekä liiketoiminnan yhdistelmätutkintoihin (perustutkinto + yo) ilmoitetaan todistusten tarkistuksen jälkeen kirjallisesti heinäkuun aikana. Matkailualan perustutkinnon peruskoulupohjainen koulutus toteutetaan vain yhdistelmätutkintona.

Liiketoiminnan perustutkinnon opiskelupaikan vastaanotto tapahtuu henkilökohtaisesti Perho liiketalousopiston Malmin kampuksella (Latokartanontie 12, 00700 Helsinki) ma 18.6.2018 klo 16–19 tai ti 19.6. klo 9–14. Saat muun muassa tarkempaa tietoa tulevista opinnoistasi ja tapaat liiketoiminnan opintoihisi liittyviä henkilöitä. Ota mukaan peruskoulun tai lukion päättötodistuksesi sekä henkilöllisyystodistus (passi, ajokortti tai Kela-kortti).

Liiketoiminnan perustutkinnon Sporttikaksari-yhdistelmätutkintoon valituille ilmoitetaan sähköpostitse pe 15.6. mennessä (ks. tämän sivun lopussa kohta ”Urheiluakatemiapolkujen opiskelijavalinnat”).

Jatkuvan haun opiskelijavalinnat

Jatkuvan haun hakijoille ilmoitamme opiskelijavalinnan tuloksista sähköpostitse.

Yhteishaun opiskelijavalinnat

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Airaksinen, Sampo Aarni Samuli
Alcaide, Marta Cristina
Alcantara, Jackielyn
Allipere, Anette-Maria
Andersson, Leevi Samuli
Angere, Martin
Anudit, Jutharat
Appiah, Grace Eva
Asujamaa, Emma Sofia
Backman, Mariá Camila Irene
Bal, Julia Emma Isabel
Borgar, Melissa Fatima
Diop, Seynabou
Eloranta, Santeri Elias
Elsherif, Marwa Nabil Elgohary
Garcia, Micael Miska Francisco
Gashaw Teshome, Nahom
Haili, Lari Juhani Samuel
Halonen, Eetu Petteri
Harju, Akseli Matias
Heiskanen, Sofia Elvira Kuutar
Hellman, May Mikaela
Henttonen, Mila Maria
Herranen, Inka Ilona
Honka-aho, Ella Henrietta
Hovi, Miro Petteri
Huotari, Ida Emilia Helena
Huttunen, Netta Emilia
Hyypiä, Suvi Cecilia
Ilvesmäki, Priya Jasmin
Issakainen, Juho Johannes
Juntunen, Tatu Kristian
Karvo, Saga Alexandra Eveliina
Kavasto, Tommi Oskari
Klemola, Hilma Pirjo Kaarina
Kuusio, Miki Mikael
Kuusisto, Mikael Johan
Kärki, Eero Elias Hannunpoika
Lallo, Siiri Sofia
Lappalainen, Andrei Alexander
Lawadchu, Warunya
Lavikainen, Jenna Emilia
Leino, Eetu Mikael
Letti, Katariina Daniela
Linkola, Inka Melina Tuulikki
Lukau, Zola Eve Alina
Manninen, Santeri Juha Joonatan
Männistö, Noora Helena
Nduwuaku, Daniel Ezenwa
Nevalampi, Iiro Kalervo
Nikka, Joanna Mikaela
Nykänen, Samuli Tapio Kullervo
Ojala, Angelika Alexandra
Oranen, Eemeli Mikael Ilkanpoika
Pasanen, Nelli Inkeri
Pelkonen, Mea Viola
Penu, Erco-Marcus
Põdra, Cätlyn
Polviander, Carlos Antonio
Pylkkänen, Otto Aukusti Antero
Pyykönen, Jenni-Mari Katariina
Rajamäki, Ida Saga Sofia
Rissanen, Jesse Heikki Olavi
Rissanen, Matilda Maria
Rytkölä, Saga Marikki
Saariniemi, Emmi Ilona
Salaste, Santeri Viljo Eemeli
Salaste, Sonja Esteri
Saren, Miro Matti Oliver
Seittenranta, Joonas Aleksanteri
Sihvonen, Jaakko Juhani
Siljander, Dean Alexander
Solomon, Sandra Yasmine Catriona
Stenvall, Venla Aurora Kaarina
Strömberg, Miro Markus
Suutari, Simo Kalle Ensio
Sytelä, Iida-Sofia Wilhelmiina
Talja, Tatu Kasperi
Talvisto, Pyry Vihtori Markunpoika
Tiittanen, Nea Sofia
Urb, Eleanora
Uyulu, Lovely-Paula
Wasenius, Tommi Tapani
Wikstedt, Mats Erik Rafael
Vilhunen, Jere Aleksi Mikael
Viljamaa, Debora Dorotea
Vilkman, Onerva Aurora
Wongwian, Sutthiphong
Voutilainen, Jenna Aino Sylvia
Vuoti, Jira Alexandra
Äijälä, Ilari Okko Olavi
Öhman, Joonatan Kasimir

Hyväksytyistä yhdeksän ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ylioppilaspohjainen 

Anttila, Anssi Pekka Oskari
Grönroos, Ada Lotta Olivia
Heino, Silja Hilkka Elisa
Jokelainen, Sanni Ellinoora
Kaatonen, Annamaria Elisa
Lehtonen, Olli-Pekka Aleksi
Lindholm, Mathilda Cassandra Regina
Luukkainen, Henna Anniina
Mitzner, Frida Rebecca
Männistö, Ere Aleksanteri
Nieminen, Emilia Johanna
Olsen, Viljami Valtter Mikael
Otsamo, Lumi Rose-Marie
Pirttioja, Joanna Emilia
Rantama, Laura Elina
Vedenpää, Juhani Aaron

Hyväksytyistä neljä ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Matkailualan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Matkailualan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Aittomäki, Sara Sirkku Mirjami
Balajo, Binta
Beyli, Ella Bea Ilayda
Conti, Tommaso
Grisin, Maksim
Hagi Farah, Shadiya Abdullahi
Helin, Diane Kristiina
Hirvenheimo, Iitu Alexandra Heleena
Jalonen, Julia Laura Katriina
Lange, Noa Mihail
Liljeberg, Daniela Ida Maria
Lindholm, Emilia Katariina Alexandra
Lisko, Emmi Veronika Natalie
Myllyviita, Jiri Ernesto Arinpoika
Nguyen, Viivi Yen-Nhi Kaarina
Nikkilä, Piia Anna Maria
Nuppola, Ida Annina
Olonen, Violetta Josefina
Pellonpää, Ada Krista
Salo, Ronja Maria
Shilongo, Ndeshipanda Inkeri
Weckström, Aada Sofia Matilda
Wikström, Sara Alexandra
Virta, Sofia Matilda

Hyväksytyistä neljä ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Matkailualan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Matkailualan perustutkinto, ylioppilaspohjainen 

Ellmén, Marcus Daniel
Ikonen, Sofia Kristiina
Parieva, Tatiana
Päällysaho, Satu Sofia

Hyväksytyistä neljä ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Liiketoiminnan perustutkinto, peruskoulupohjainen koulutus

Liiketoiminnan perustutkinto, peruskoulupohjainen

Abdurehim, Imran
Adham, Maram
Ahmad, Hedi Tariq
Ahonen, Pyry Anton
Alakotila, Fonkah Abayomi Emmanuele
Al-Emara, Kaswar Hassan Faleh
Anini, Samuel Kwame Junior
Annala, Anette Eveliina
Antikainen, Reino Olavi
Barrera, Thomas Roberto
Bengs, Luukas Frans Jaakob
Camara, Idrissa
David, Michaela
Durmishi, Halime
Essandor, Emil Kojo Asare
Forssell, Siiri Eveliina
Fredriksson, Jasmin Elisabeth
Gaye, Jemina Liisa Maria
Haajanen, Joonas Aleksi
Hachem, Khadija Rania
Hacialioglu, Tara Melisa
Hagelberg, Jonne Petteri
Hakomäki, Samu Johannes
Hannula, Yasin Abdiasis
Heikkinen, Benjamin Patrick
Heikkinen, Daniel Kristian
Heikkola, Jooa Eelis Joakiminpoika
Heinonen, Ada Ria Christina
Helenius, Samuel Veikko Oliver
Huhtala, Pauliina Anni Onerva
Huvila, Mikael Manu Matias
Hämäläinen, Sarah-Sofia Aleksandra
Häyrinen, Oiva Pekka Eevert
Ingalsuo, Krista Jessica
Jokinen, Nico Mikael
Jussila, Anni Sofia
Kaarelainen, Kaj Johan
Kallonen, Eveliina
Kanevets, Artur Leander
Karvinen, Roni Patrik
Kataja, Nikolas Kristian
Kesäjärvi, Jopi Elmeri
Kettunen, Waltteri Jaime Jeremias
Kivinen, Joni Juhani
Koivikko, Karo Jeremias
Kokkonen, Sampo Kalle-Oskar
Kortelainen, Otto Juhani
Kostet, Tara Satu Julia
Kuronen, Ville Valtteri
Laaksonen, Nea-Micaela
Lampela, Jada Julia Vanilja
Larvala, Olli Matias
Lehtonen, Hailu Risto Oskari
Liimatainen, Joonas Artturi
Lipponen, Okko Severi Patrick
Lonka, Mikael Juhani
Malo, Jani Väinö
Manninen, Noora Olivia
Mansaray, Brian Foday
Martikainen, Janina Katariina
Matikainen, Aaro Iisakki
Meriluoto, Max Rodolfo
Mohamad, Azad Ahmed
Mohamed, Salah Isse
Mohammadi, Elias Heidar
Mykkänen, Ida Helmi Annikki
Mürkel, Robin Harly
Mäkinen, Veeti Tapio
Määttä, Joel Juhani
Nevala, Kati Anneli
Niang, Angel Fina Maria
Niemi, Matias Aukusti
Nikkilä, Mette Jade Hannele
Nuermaimaiti, Aizi
Nuolivirta, Henna Emilia
Nyman, Luka Julius
Omer, Mohamed Abdirahman
Ovaska, Jessica Anastacia Elisabeth
Paakki, Jasmin Katariina
Paju, Renate
Pakarinen, Anna Daniela
Paredes Aalto, Sasu Kasper Damian
Parv, Sireli
Pesonen, Karoliina Essi Maaria
Petäjä, Kalle-Erik Verneri
Pietilä, Anette Paulina
Pihlamo, Mina Marie Annukka
Piispa, Matias Emilio Alexander
Pikkor, Cath-Riin
Puhtimäki, Sandra Ella Camila
Pyykkönen, Onni Luukas
Rajala, Atte Kasperi
Rantanen, Jiri Johannes
Rautavuori, Noora Helena
Rautio, Outi Maarit
Rekola, Ville Ilmari
Risikko, Henri Väinö Oskari
Ruhanen, Senja Cecilia Mimosa
Ruismäki, Ira Emilia
Salmenkylä, Emil Abdel Aleksanteri
Salo, Oliver Eemeli Ntuthuko
Sarigül, Melisa
Savander, Santeri Mikael
Savinen, Annika Linnea
Saxlund, Jan Filip
Scheiman, Dani Jesper
Sefiani, Abdrahim
Seppänen, Roni Santeri
Sihvo, Jessica Elisabeth
Sihvoin, Nea Katariina
Silander, Niklas Toni Aarre
Sirola, Sara Orvokki
Sivonen, Sara Paula Tuulikki
Suokas, Michelle Jessica
Tanhan, Elber Eelis
Tasavuori, Henrik Mikael
Tenhovuori, Niclas Juhani
Tirronen, Akseli Ykä Sakari
Toiviainen, Siiri Maijastiina
Toivonen, Leevi Matias
Trelin, Christoph-Rikhard
Tuominen, Tinka Maria
Tuomisto, Luca Jesper
Typpö, Jasper Roland Alvar
Tyyskä, Tommy Arnold Kristian
Wilkman, Daniel Antonio
Virkkilä Accorsi Guimaraes, Gabriela
Virta, Saku Juhani
Vuorinen, Casper Emil Olavi

Hyväksytyistä 11 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Liiketoiminnan perustutkinto, ylioppilaspohjainen koulutus

Liiketoiminnan perustutkinto, ylioppilaspohjainen

Hartwall, Miia Kaisa Loviisa
Koivu, Veera Unna Aurora
Louhivaara, Jere Panu Tapio
Saba, Laura Ilona
Salonen, Jenni Kaisa
Ylönen, Raisa Maria

Hyväksytyistä neljä ei ole antanut lupaa julkaista nimeään verkossa (nimet puuttuvat listalta).


Urheiluakatemiapolkujen opiskelijavalinnat

Liiketoiminnan peruskoulupohjaiseen perustutkintoon hyväksyttyjen listassa ovat mukana myös Sporttikaksari-yhdistelmätutkintoon (@ Mäkelänrinteen lukio) sekä urheiluakatemiapolulle valmennusurheilijoina (@ Malmin kampus) valitut, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Urheiluakatemiapoluille valinnoista ilmoitamme henkilökohtaisesti sähköpostitse pe 15.6.2018 mennessä.

Urheiluryhmiin liittyvät tiedustelut
tuuli.merikoski (at) perho.fi
0400 711728
(tavoitettavissa pe 15.6. ja ma 25.–pe 29.6.)

Yhteishaun opiskelijavalinnat 13.8.2018 alkaviin perustutkintoihin

Lisätiedot
hakutoimisto (at) perho.fi
+358 (0)9 350 9210

Onneksi olkoon kaikille opiskelijaksi hyväksytyille ja lämpimästi tervetuloa opiskelemaan Perho Liiketalousopistoon!

Tule siksi, mikä haluat olla.

#perholainen

Perho Liiketalousopiston kevään 2018 valmistujaisjuhla triplana

Rauhoitettu keltavuokko kukkii just touko-kesäkuussa 🙂

Perho Liiketalousopiston valmistujaisjuhlat järjestetään pe 1.6.2018 koulutusaloittain:

Liiketalous
klo 9 alkaen @ Malmin kampus, Helmi Center
Matkailuala
klo 11 alkaen @ Malmin kampus, auditorio 128/129
Ravintola-ala
klo 13 alkaen @ Aalto-yliopisto, Nokia-sali (Runeberginkatu 14–16)

Tarkemmat ohjelmatiedot tulossa lähempänä H-hetkeä!